Przejdź do treści

FAQs

PRODUKTY LUKSJA

Jak stosować produkty Luksji?

Przy każdym produkcie znajdziesz prostą instrukcję opisującą sposób użycia. Zalecamy stosowanie produktów zgodnie z przeznaczeniem, do którego zostały opracowane, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Czy wszystkie zastosowane składniki są bezpieczne?

Dbamy o naszych konsumentów oraz środowisko. Chcemy, aby konsumenci czerpali jak najlepsze korzyści oraz satysfakcję ze stosowania naszych produktów dlatego starannie dobieramy składniki. Nasze składniki są zgodne z przepisami i wytycznymi UE oraz środowiskowymi normami.

Czy produkty Luksji są bezpieczne?

Produkty Luksji są testowane dermatologicznie oraz opracowane z poszanowaniem naturalnego pH skóry.

Odpowiadają potrzebom całej rodziny, są idealne do codziennego stosowania.

Czy istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznych podczas stosowania produktów Luksji?

Każda skóra inaczej reaguje na składniki zawarte w produktach kosmetycznych dlatego nie można wykluczyć reakcji alergicznej czy wystąpienia podrażnienia. Jeśli masz taką historię chorobową lub skórę skłonną do alergii, przeprowadź test przed użyciem produktu. Nałóż niewielką ilość produktu na skórę wewnętrznej części łokcia. Dokładnie spłucz. Jeśli w ciągu 48 godzin nie zaobserwujesz reakcji alergicznej, możesz stosować produkt. W przypadku wystąpienia niepożądanej reakcji po użyciu produktu (zaczerwienienie, opuchlizna, swędzenie) zaprzestań jego stosowania i zasięgnij porady lekarza.

Czy żele pod prysznic Luksji wysuszają skórę?

Żele pod prysznic Luksja skutecznie oczyszczają skórę, nie wysuszając jej. Ich formuły pomagają zachować miękką skórę, pozostawiają ją gładką i świeżą, respektują jej naturalne pH.

Co oznacza "testowane dermatologicznie"?

W celu zapewnienia kompatybilności ze skórą wszystkie nasze produkty są poddawane testom na grupie ochotników. Badania te są realizowane pod nadzorem dermatologów. Stwierdzenie „testowane dermatologicznie” oznacza, że kompatybilność produktu ze skórą została wykazana.

Czy produkty Luksji są przyjazne dla wegan?

Produkty Luksji opierają się na formułach przyjaznych dla wegan. Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą oraz w oparciu o informacje dostarczane przez producentów surowców, nie stosujemy celowo składników pochodzenia zwierzęcego. Wykorzystujemy surowce pochodzenia mineralnego, roślinnego czy syntetycznego. Ponadto nasze produkty, jak również surowce, nie stanowią przedmiotu testów na zwierzętach, zgodnie z rozporządzeniem UE 1223/2009.

Jak długo i w jakich warunkach mogę przechowywać produkty Luksji?

Data ważności każdego produktu jest podana na opakowaniu. Znajdziesz na nim również symbol wskazujący okres ważności po otwarciu.

Produkty Luksji powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej dla zachowania ich optymalnej jakości i świeżości.

Dla kogo przeznaczone są produkty hipoalergiczne?

Produkty hipoalergiczne są przeznaczone w szczególności dla konsumentów z wrażliwą skórą. Zostały opracowane z wykorzystaniem starannie dobranych składników, aby minimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Czy opakowania produktów Luksji nadają się do recyklingu?

Chcemy Ci towarzyszyć w trosce o naszą planetę. Nasze butelki i ich zamknięcia nadają się do recyklingu.

Czy opakowania produktów Luksji są przyjazne dla środowiska?

Angażujemy się w zmniejszanie zużycia plastiku tam, gdzie to możliwe, mając na uwadze troskę o naszą planetę. Luksja oferuje szeroką gamę mydeł w płynie w opakowaniach uzupełniających, zużywających mniej plastiku na ml produktu w porównaniu do regularnej butelki.

KĄPIEL POD PRYSZNICEM I W WANNIE

Kilka wskazówek dla skutecznej kąpieli pod prysznicem.

– Pilnuj temperatury
Gorący prysznic może być satysfakcjonujący, ale ma swoje konsekwencje. Zbyt gorąca woda narusza hydrolipidową równowagę skóry, przyczyniając się do jej wysuszenia i podrażnienia. Zatem postaw na letnią temperaturę wody.
Dla osiągnięcia najlepszego efektu zakończ kąpiel opłukaniem skóry bardzo zimną wodą. To poprawi krążenie krwi, a Ty poczujesz się świeżo i rześko.

– Bierz szybki prysznic
Najlepiej, aby Twoja kąpiel pod prysznicem trwała od 5 do 10 minut. Pamiętaj, liczy się jakość, a nie ilość.

– Wymieniaj regularnie akcesoria
Środowisko wodne sprzyja rozwojowi bakterii i pleśni. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać akcesoria, które stosujesz do mycia ciała – luffę raz na miesiąc, myjkę co kilka dni. Pozwól im całkowicie wyschnąć po każdym użyciu.

Czy częsta kąpiel pod prysznicem lub w wannie może być szkodliwa dla skóry?

Częsta kąpiel pod prysznicem lub w wannie nie szkodzi skórze. Niemniej jednak zaleca się mycie ciała do dwóch razy dziennie, aby zachować nawilżenie i równowagę skóry. Szczególna ostrożność jest ważna przy wrażliwej i suchej skórze. Należy obserwować jej reakcje i dobrać właściwy produkt oraz dostosować warunki kąpieli.

Żele pod prysznic i płyny do kąpieli Luksja zawierają środki myjące roślinnego pochodzenia oraz pielęgnujące składniki, zapewniają poczucie świeżości i witalności.

Ile płynu do kąpieli należy wlać do wanny?

Wystarczy użyć do 30 ml płynu. Niemniej jednak to zależy od Twoich oczekiwań – jak dużo piany chcesz uzyskać, aby Twoja kąpiel sprawiła Ci radość i przyjemność.

Jak wybrać właściwy żel pod prysznic?

Kąpiel pod prysznicem to doskonały sposób na wyciszenie się i odprężenie lub pobudzenie i dodanie sobie energii. Pachnący żel pod prysznic pomoże osiągnąć oczekiwany efekt. Zastanów się czego potrzebujesz:
-Lubisz pobudzające zapachy? Wybierz Luksja Aroma Senses Żel pod prysznic Pobudzające Lotos i Biała herbata, Luksja Men Cool Odświeżający żel pod prysznic 3w1
-Potrzebujesz odprężenia? Wypróbuj Luksja Aroma Senses Żel pod prysznic Odprężające Peonia i Bergamotka, Luksja Men Relax Odprężający żel pod prysznic 3w1
-Poszukujesz słodkich aromatów? Sięgnij po Luksja Silk Care Kremowy żel pod prysznic Orzeźwiające Kokos i Gardenia, Luksja Silk Care Kremowy żel pod prysznic Odżywcze Masło shea i Olej jojoba

Czy można użyć żelu pod prysznic do kąpieli w wannie pełnej piany?

Tak, ale możesz nie uzyskać takiej samej ilości piany.

Czy dobrze jest używać gąbki z żelem pod prysznic?

Gąbki pomagają stworzyć świetną pianę. Są również delikatne dla skóry. Jeśli zdecydujesz się na stosowanie gąbki, pozwól jej całkowicie wyschnąć po każdym użyciu. Pamiętaj również, by często ją wymieniać na nową.

MYCIE RĄK

Jak długo należy myć ręce?

Ze względów higienicznych zaleca się regularne mycie rąk. Badania naukowe podają, że należy je myć przez 20 sekund. Sprawdź poniżej wskazówki poprawnego oczyszczania rąk:
– Zmocz ręce bieżącą wodą (ciepłą lub zimną)
– Namydl wnętrze dłoni i pocieraj je o siebie
– Namydl i pocieraj wierzchnie części obu dłoni
– Umyj palce oraz przestrzenie między nimi
– Umyj paznokcie oraz przestrzenie pod nimi
– Opłucz ręce pod bieżącą wodą
– Wytrzyj skórę do sucha czystym ręcznikiem

Czy mydło w kostce jest lepsze niż mydło w płynie?

Zarówno mydło w kostce, jak i mydło w płynie świetnie oczyszczają skórę. Dobierz rodzaj mydła do swoich preferencji.

Jakiej wody użyć do mycia rąk - ciepłej czy zimnej?

Zastosuj temperaturę wody jaką lubisz. Ciepła woda lepiej poradzi sobie przy usuwaniu tłuszczu ze skóry.

KONTAKT

Jak mogę podzielić się swoją opinią?

Jeśli chcesz pozostawić komentarz lub zadać nam pytanie, chętnie Cię wysłuchamy.
Skontaktuj się z nami na Facebooku lub Instagramie.